Video Çekiminde Yapılan Hatalarla Başa Çıkma Yolları

blog image

Video Çekiminde Yapılan Hatalarla Başa Çıkma Yolları

Video çekimlerinde rastlanan bazı eksiklikler var ; fikirleri kavramsallaştırmaktan, fikirleri ve videonun her gövdesini planlamaya, bir senaryo yazmaya, bir bölge, grup ve oyuncu kadrosu düzenlemeye, videografçıların video çekimi için istedikleri tüm ekipmanlara, zamanlama dahil tüm lojistik özelliklerine sahip olmasını sağlama ve yiyecek ve daha fazlası. Video çekimi için önceden organize ve planlama yapmadıysanız yanlış geçebilecek çok şey var.

Şimdi korkmayın, çünkü bir çekimin yanlış gidebileceği 3 kolay önlenebilir yolun yanı sıra, video çekiminizin gün içinde ortaya çıkması muhtemel problemleri çözüme kavuşturmak için bunun üzerinde zafer kazanmanın yollarını bir araya getirdim.

1. Hazırlık Eksikliği

Maksimum şeylerde olduğu gibi, hazırlayamamanız durumunda, başarısızlığa hazır olun. Klişe geliyor ancak genel video çekimi konseptinde en küçük, azami ayrıntıya kadar ayrıntı hazırlanıyor. Demek istediğim, anahtar! Avalon'da genellikle üretim ve lojistik eğitimi açısından müşterilerimizden iş yükünü en üst düzeye çıkarıyoruz, örneğin, film çekimi, senaryo, alan, hatta giyim önerileri gibi şeyler. Bu genellikle tüketicimizin veya birlikte çalıştığımız ekibin yükünü almak içindir.

Ancak, aktörler veya ticari video çekimleri durumunda, müşteriler, prova etmediler veya senaryoya bakmadılar, bu, tahmin edebileceğiniz gibi, bir çekimi tutmanın en kolay yoludur (deneyimden konuşuyorum)! Sadece mürettebattaki her beden için sinir bozucu olmakla kalmaz, aynı zamanda aktör hatlarını okurken, ezberlerken ve tedarik ederken bile daha fazla zaman alır, aynı zamanda üretim maliyetlerini de arttırır. Ayrıca, videoda, gönderim işleminin o kadar güçlü ve kendinden emin olmadığı bir talimat kaybı geliyor. Senaryoyu aktörlerimiz için bir ipucu tahtasında bulundurmamızı sağlarken, koçluk eksikliği kesinlikle ekranda cueboard'u incelemek gibi görünebilir, bu da amatör görünebilir ve profesyonellikten ödün verebilir.

Grubun her üyesinin oynayacağı çok önemli bir görevi vardır ve kamerayı geçmeniz ve bileşeninizi yapmadıysanız, video çekim faktörünü tamamen ortadan kaldırır. Bunu aşmanın en kolay yolu, senaryoyu kesinlikle analiz etmek ve filmi çekmeden önce çizgilerinizi öğrenmek.

Aktörlerimize ve müşterilerimize senaryoyu aldıktan sonra genel bir bakış yapmalarını ve aşamayı kullanarak bölümü öğrenmeye ve ezberlemeye başlamayı öneriyoruz. Önünüzdeki kelimelerle ne kadar yakından tanışırsanız, muhtemelen ekranda o kadar rahat olursunuz ve sonuç olarak kendinize güvenirsiniz. Ayrıca bol zaman kazandıracak!

2. Yeterli Ekipman Eksikliği

Birçok üretici, daha düşük maliyetli yükler olabilecek şirket içi video çekimleriyle uğraşır. Bununla birlikte, üretimde unutmamak için gözle buluşmaktan çok daha fazlası olduğu için ek olarak korkunç bir şekilde yanlış gidebilir. Çoğunlukla bir üretim ekibinin güvenliği ihlal edildiğinde, tıpkı durdurma sonucunun istisnai olduğu gibi.

Video çekimini kendiniz yapıyorsanız, başından sonuna kadar yürütülecek arzuları bildiğinizden emin olun. Bu, her sahnenin ve çerçevenin yapım planlarından, yüksek birinci sınıf bir dijital kamera, aydınlatma ve ses de dahil olmak üzere yeterli film çekme malzemesinden oluşur - artık bu doğrudan alışveriş yapmak için bütçeniz dahilinde değilse, bunları kiralayabilirsiniz. Su geçirmez bir senaryo yazdığınızdan ve oyuncu kadranınız kesinlikle hazır olduğundan emin olun, ayrıca şarkı ve renk düzeltmesi içeren üretim sonrası sisteme kendinizi tanıtmanızı öneririm. Avalon'da, video çekimi ve üretim tekniğini tanımanıza yardımcı olmak için DIY video atölyeleri de düzenliyoruz.

Ayrıca, videonun güdüsüne güvenen akıllı telefonunuz, inanılmaz bir video değiştirme uygulaması ile eşleştirilmiş, yüksek kaliteli bir video üretebilir. Bir işveren tanıtım videosu için DIY yapmayı önermem, ancak sosyal medya videoları için bu birinci sınıf olacak!

Profesyonelleri çekimi bir araya getirmeye davet ediyorsanız, çekecekleri çevrenin farkında olduklarından emin olun, erkek veya kadındaki alanı görmedikleri takdirde, resim ve video çekmeye değer kilometrelerce değer ve çevre, aydınlatma vb. hakkında bir know-how alacak önceden konum ve onlara göndererek Ayrıca, kulağa belli geliyor ama ihtiyaçlarınız için en iyi ekipmanın olduğuna emin olun!

3. Enerji Eksikliği

Çekimlerin yüksekte başlaması her zaman normal değildir; tüm grup heyecanlı ve gitmeye hazır, set hazır, ancak gün geçtikçe ve yorgunluk başladığında, heyecan ve coşku hızla kaybolur.

Neredeyse aptalca bir enerji kaybı duyulur, ancak yanlış hareket edebilecek bir şey olarak listelenir, ancak düşük enerji kamerada ve üretimde ortaya çıkar. Ayrıca, birlikte çalıştığınız mürettebat üzerinde de etkisi olabilir. Bu, çekimlerin uzun bir günde gerçekleştiği video çekimleri veya günlerden daha uzun video çekimleri için sık sık geçerlidir. Moralinizi yükseltmek için, belki de grubun tamamını devam ettirmek için yiyecek ve içecek veya atıştırmalıklar ve içecekler ile iyi bir müzik çalma listesi oluşturun. Motivasyon düşerken sette pasta ve espressodan daha heyecan verici bir şey yok!

Ayrıca, deneyimlerimizden yola çıkarak, “başlayalım ve bitirelim” zihniyeti ile yola çıkmış müşterilerimiz oldu ve videonun çekilmesinin aciliyeti de buna işaret ediyor. Başından itibaren, tamamlanması için video çekimine acele etmeyin unutmayın, bu logonuzun normal bir iş günü kadar bir parçasıdır herhangi bir şey varsa, ekstra önemlidir, çünkü video olasıdır Logonuzu saatler dışında bile yansıtabilirsiniz. Gün için bir yıldız olmanıza izin verin!

İşte burada, video çekimlerinin çok kolay bir şekilde yanlış geçebileceği 3 yol var; plan yapma eksikliği, doğru ekipman eksikliği ve enerji eksikliği. Bu üç yetenek zorluğunun üstesinden gelmek, daha yumuşak bir çekim tekniği, daha yüksek nakliye ve sonuç olarak videonuz için daha iyi etkileşim sağlama olasılığının daha yüksek olacaktır.