SEO, Youtube Video İçeriğinde Nasıl Çalışıyor?

blog image

SEO, Youtube Video İçeriğinde Nasıl Çalışıyor?

Dijital pazarlama alanında, e-ticaret sitelerine ve diğer sitelere o kadar çok odaklanılmaktadır ki çoğu zaman en verimli içerik üretim platformu göz ardı edilmektedir: YouTube.

Aslında, YouTube video SEO çalışması, yüksek dönüşüm oranları elde edebileceğiniz bir ortam oluşturmak için her şeye sahiptir. Düzgün kullanıldığında ve planlandığında, diğer çalışmalar kadar başarı elde edebilirsiniz.

Anahtar Kelime Her Şeydir

Tüm SEO çalışmalarında olduğu gibi YouTube'daki anahtar kelimelerin gücünü hafife almayın. Çünkü aynı arama motorlarında olduğu gibi bu platformda da bir arama çubuğu var. Bu, ziyaretçilerin anahtar kelimeler girerek arama yapabileceği anlamına gelir. Doğru anahtar kelimeleri kullanarak video başlığına sahip binlerce kişiye ulaşabilirsiniz.

Videoyu İzleyin

Hazırladığınız videonun ilk 10 saniyede geçmesi istenmez. Hazırladığınız içerik ziyaretçiler için çekici olmalıdır. Yorumlar ve beğenilerle video etkileşiminizi artırmak da görüntüleme oranlarınızı artıracaktır. Bütün bunlar kaliteli video içeriği oluşturmaya bağlıdır. Kayıt cihazlarına yatırım yapın, doğru konuyu seçin, kurgunuzu çekici bir şekilde oluşturun ve gerekirse yayınlamadan önce profesyonel yardım alın.

Kedi Videoları Arasında Ürünlerinizi Maruz Bırakmayın

Yanlış kategori ve etiket seçimi videolarınızın komik kedi videoları arasında görünmesine neden olabilir. Kedi kumu, kedi maması veya tırmalama tahtası gibi ürünler satmazsanız, kedi videolarının ve tanıtım videolarının aynı yerde olması yararlı olmayabilir. Videonuzun içeriğine uygun etiketlerin ve kategorilerin seçimine dikkat edin.

Videoyu Düzenli Aralıklarla Paylaşın

Video paylaşmayın ve geri çekilin. YouTube video SEO çalışmalarına başlamadan önce tüm süreci ayrıntılı olarak planlamak yararlıdır. Haftada en az bir video paylaşmak, marka görünürlüğünüzü doğrudan etkiler. İlk iki aylık video konularınızı ve paylaşım sıklığınızı belirleyin.

Diğer Medya Kanallarını Kullanın

Yalnızca YouTube'da istediğiniz etkileşimi elde edemezsiniz. SEO çalışmalarının tüm alanlarında olduğu gibi, tüm sosyal medya kanallarını etkili bir şekilde kullanmanız gerekir. YouTube'da bir video paylaştığınızda, bu videonun bağlantısını Instagram, Facebook veya Twitter kanalınızda paylaşın. Bu şekilde, sizi diğer kanallarda takip eden kullanıcıların dikkatini çekebilir ve bunları YouTube'da paylaştığınız videoya yönlendirebilirsiniz.