Neden bir video prodüksiyonunda RAW fotoğraf kullanmalıyım?

blog image

Neden bir video prodüksiyonunda RAW fotoğraf kullanmalıyım?

Video reklamcılığı son derece etkili bir araçtır, bu yüzden doğru şekilde kullanılması hayati önem taşır.

Bir imalat organizasyonunun şirket içinde filme karşı kullanılmasının avantajlarından bazılarını gözlemleyin.

İçeriğimi sağlamak için neden bir video yapım şirketi ile çalışmalıyım?

Video reklamcılık ve pazarlama, çok çeşitli sektörlerde gruplar arasında itibarı arttırmaya devam ediyor.

Giderek daha fazla girişimci, hem b2b hem de b2c pazarlarında müşterilerinin dikkatini çekmek için çekici ve eğlenceli yöntemler bulmaya çalışıyor. Videonuzun mesajınızı iletme konusundaki etkinliği nedeniyle, web siteniz bir tür video içermiyorsa, arama motoru optimizasyonu artışına ek olarak, web sitenizde video olmayan azınlık içinde olacaksınız.

Neden kendi tanıtım videomu çekemiyorum?

Bu popülerlik sayesinde, üretim ve sistem oranındaki düşüşe ek olarak, ajanslar genellikle kişisel videolarını evde büyütmeye çalışıyorlar. Birçoğunuzun daha önce titrek, grenli şirket filmleri gördüğünden eminim, burada ses çatırtılı ve kirli ofis aydınlatma armatürleri ile korku filmi gibi bir görüntüye benziyor. İşletmenin tanıtımını yapan kuruluşun MD'sinden hücresel bir video içeren web sitelerini gördüm ve daha sonra video kaydını engellemeye çalıştıkça birkaç saniye boyunca ekrana yoğun bir şekilde baktım.

Bazı insanların da inandığı şeylere rağmen, artık web sitenizde video bulundurmak zorunluluk haline geldi. Potansiyel müşteriler veya müşterileriniz sizi ciddiye alacaksa, bu gerçekten doğru ve profesyonelce yapılmalıdır. Ve bu sadece yüksek fiyatlı kamera ekipmanına binlerce lira harcamak anlamına gelmiyor, bir çekimi çerçevelemek, röportajları planlamak, bir röportajı işlemek, gerçek ve makul bir senaryo yazmak konusunda uzmanlığı düşünün ve bu daha video düzenlemeye başlamadan yapılacak işlemler.

Kurumsal video uzmanlığı

Müşterilerden düzenli olarak aldığımız geri bildirimlerin en önemli parçalarından biri, videonun yalnızca başlangıç bölümü değil, sonrasında destek ile de ilgilidir. Videoyu bir arabanın arızasını çözdüğünüz gibi veya masanın kırık bir bacağınızı tamir edeceğiniz gibi düşünmek çok önemlidir; Eğer bunu yapmanın yolunu bilmiyorsanız, muhtemelen bunu yapan birine sormak tatmin edici olacaktır. Video prodüksiyonu, birinci sınıf video prodüksiyon ajansı ile kurumsal uzman (siz ve kuruluşunuz!) Arasında bir işbirliği olarak çalışır. Bu, işletmeniz ve endüstriniz hakkında her şeyi bildiğinizden kaynaklanmaktadır, ancak artık bunu kamerada aktarmanın bir yolu ya da bazı verileri elde etmenin birinci sınıf yolunun ne olduğudur.

Prodüksiyon ajansı devreye giriyor. Şaşırtıcı gelebilir, ancak olasılıklar bunu daha önce bitirmiş olmalarıdır! Bir prodüksiyon işvereni, kitleye bağlanmanın birinci sınıf yolunu, önemli bir bilgi parçasını elde etmenin yolunu ve hatta kameradayken bluzunuzda hangi desenin güzel görünebileceğini bilecektir. Web siteniz, potansiyel müşteriler için düzenli olarak ilk temas noktasıdır, bu nedenle gerçekten güçlü ve uzman bir video sunmak için zaman ayırdığınızı gördükleri takdirde, ürünlerinizi satın alma olasılıkları büyük ölçüde artar. Bir müşteriye nasıl rastlandığını hesaba katmak çok önemlidir.

Sosyal video

Kulağa hoş gelse de, bu kendi kendine yapılandırılmış videoların yerini almadığı anlamına gelmiyor. Linkedin başta olmak üzere sosyal medya platformlarındaki şirket paylaşımlarının kısa ve basit selfie videolarından ve güncellemelerinden ibaret olduğunu göreceksiniz ve artık bunun etkili paylaşımlar olmadığını açıklamak istiyorum. Bunun gibi sosyal videoların mükemmel ve kapsamlı olması beklenemez, bu nedenle bu video ve kanallardan kurtulmak daha kolay olacaktır. Fakat unutmayın; Bir kişinin web sitesini ilk defa ziyaret ediyor olsanız ve ücretli üyelik alacak olsanız, orada ne görmek istersiniz?