Kurum İçi veya Dış Kaynaklı Video Üretimi Seçmenize Yardımcı Olacak 5 Soru

blog image

Kurum İçi veya Dış Kaynaklı Video Üretimi Seçmenize Yardımcı Olacak 5 Soru

Video gelecektir. Önümüzdeki yıl içinde, net aramaların yüzde 80'inden fazlasının video içerik malzemesi için olabileceği tahmin edilmektedir. Şu anda video, ulaşmaya çalıştığınız kitle için tercih edilen içerik alım yaklaşımıdır.

Peki nasıl devam ediyorsunuz? Bir şirket içi video ekibi oluşturuyor musunuz veya bir grup video uzmanına dış kaynak kullanıyor musunuz? İşinizde hangisi iyi? Süper, çekici video üretmek için hangi yaklaşımın sizin için uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olan birkaç soru.

Soru # 1: Videonuzu kurum içinde yapacak insan gücünüz var mı?

Video içerik malzemenizden bir erkek veya kadının sorumlu olması ideal olsa da, birini davet etmek çok şeydir. Birinci sınıf video oluşturmaya giden her şeyi düşünün: bir fikir tasarlamak, bir senaryo yazmak, onu çekmek, geliştirmek ve dağıtmak. Video karakterinizin yaratıcı tarafta olağanüstü olduğunu, ancak geliştirmeyle mücadele ettiğini varsayalım. Ya da belki de yönetmenlik dehasıdır, ancak bir konseptten kaynaklanmak diş çekmek gibidir. Videoyu içerik malzeme planınızın temel taşı yapmayı umuyorsanız, bu iş yükü 1 çalışanı davet etmek için çok fazladır.

Şimdi video ekibinizi doldurmak için bir editör ve bir yazar kiralamaya karar verdiğinizi düşünün. Şimdi üç reklam öğesini memnun ve meşgul tutmalısınız. bunu yapmak için yeteneğiniz var mı ?

Soru # 2: Fiyat aralığınız nasıl görünüyor?

Rakiplerinizin önünde kalmak istiyorsanız, video hızla bir ihtiyaca dönüşüyor. Doğrudan kitlenize konuşan harika bir videoya ihtiyacınız var. Ne yazık ki, bu artık ucuz değil.

Videonuzu yerinde oluşturmak için birkaç dolar satın alabileceğinizi düşünüyorsanız, tekrar varsaymanız gerekebilir. Profesyonel cihaz kendi başıma çok dik fiyatlı. Elbette, iPhone'unuzla video içeriği çekebilirsiniz, ancak sizin için ne ödeme yaparsınız. İstediğiniz son etki, videonuzu ucuza oluşturduğunuz izlenimiyle ziyaretçileri uzaklaştırmaktır.

Ardından bir video ekibi kiralamanız gerekir. Görev listeniz için fazladan tam zamanlı çalışanlara sahip olmak büyük bir masraftır; Maaşlarını geçtikten sonra, daha fazla personel ile birlikte gelen ücretleri hatırlamanız gerekir. Sigorta, tatil, ofis alanı - bunların hepsi maliyenizi tüketebilir.

Ayrıca, bulabileceğiniz birinci sınıf video yeteneğini kiralamak istersiniz, ki bu pahalı olur. Video daha popüler hale geldikçe, harika video içeriği oluşturabilen kullanıcılar çağrıda bulunacaklar. Ve bu talep her zamankinden daha yüksek maaşlarla sonuçlanacak.

Başka bir deyişle? Şirket içinde bir video sağlamak hızlı bir şekilde pahalı olabilir.

Soru # 3: Harika bir video oluşturmak için hikaye anlatma becerileriniz var mı?

Etkili video içeriği oluşturmak, endişe duyduğunuz bir kamerayı işaret etmek ve rekoru kırmakla ilgili değildir; markanızın mesajını kitlenizden duygu uyandırmanın bir yolu olarak ilginç ve çekici bir şekilde sunmakla ilgilidir.

Bunun ötesinde, sunmak için kullandığınız çeşitli sistemlerde ne tür videoların iyi çalıştığını bilmek istersiniz; YouTube'da güçlü olan video Twitter'da başarı elde edemeyebilir ve Facebook'ta çalışanlar Instagram'da çalışmaz.

Yenilikçiyi gerçekçi ile birleştirmek, yetenekli bir video ekibinin yetenekleri arasında mükemmeldir. Fark edilir derecede aktarılan VE platforma uygun içerik malzemesi yapabilirler.

Soru # 4: Sürekli değişen video ortamından haberdar olabilir misiniz?

Video sürekli güncelleniyor. İster video oluşturmak için kullanılan araçlar, ister içerik için kullanılan biçim olsun, video her zaman dönüştürülür.

Videodaki en yeni eğilimlerin zirvesinde kalma yeteneğiniz var mı? Teknoloji ilerledikçe video teknikleri de değişiyor. Dikkate değer bir video ekibi, bu güncellemelerle ilerleyebilir, eğilimlerin ötesinde yaşayabilir ve hatta en yeni gadget'ı alışveriş ederek veya hikaye anlatımlarını yeni sistemlere ve kitlelere uyacak şekilde uyarlayarak etkili olabilir.

Profesyonellerle çalışmak, artık sadece müşteriler değil, yaşam boyu hayranlar yarattığınızdan emin olmak için çok güzel bir yol.

Soru # 5: Aynı anda birden fazla video projesini ele alabilir misiniz?

Meşgul bir işverenseniz, muhtemelen aynı anda devam eden birkaç özel girişiminiz olacaktır. Bir video düzenleme aşamasındayken, bir tanesi yapım planları aşamasında, biri yapım aşamasında ve diğeri dağıtımda olacaktır.

Tüm bunlarla ilgilenen küçük bir ekibiniz varsa, bazı şeylerin çatlaklardan düşmesi muhtemeldir - veya daha kötüsü, projelerinizin tatmin edici olması acı çeker.

Uzman bir video ajansı birden fazla girişimi gerçekleştirebilir. Her projeye gereken gözü vermek için gereken işçi grubuna sahip olacaklar, bu da miktarın yanı sıra tatmin edici olmanızı sağlar.