İnternet Sitenizde bir video olması arama motoru optimizasyon sıralamanızı nasıl arttırıyor ?

blog image

İnternet Sitenizde bir video olması arama motoru optimizasyon sıralamanızı nasıl arttırıyor ?

Çevrimiçi video ve arama motoru pazarlamasının gerçeklerine ve kurgularına bakmak Web sitenizde bir video olan yöntemlerden bazılarına kısa bir bakış, arama motoru pazarlama sıralamalarını artırmak yardımcı olabilir.

Muhtemelen bir dijital reklamcılık uzmanından veya web sitenizde bir videonun bulunmasının arama sıralamanızı yükseltmenize yardımcı olacağını duymuşsunuzdur. Peki bu gerçekten nasıl çalışır?

Youtube'u arama motoru olarak kullanma

Youtube ile başlayalım. Youtube, her gün 5 milyardan fazla film izlenen dünyanın en popüler video platformudur (ikinci en büyük popüler arama motoru olmanın yanı sıra). Bu şekilde birçok insan, muhasebe filmleri, emlak sinema görüntüleri veya herhangi bir endüstri olsun, muhtemelen işletmenize ve işletmenize bağlı hareketli görüntüler bulmaya çalışıyor. İster b2b isterse b2c girişiminiz olsun, eksik olabileceğiniz bir sürü kapasite güzel bir şekilde üretilmiş ve uygun şekilde reklamı yapılmış bir videonuz olması durumunda müşterilerinizin olabileceğini düşünün.

Youtube, video için bir açıklama olarak ihtiyacınız olan bir şey yazmanıza izin verir, yani internet sitenizi bağlayabilir, weblog yayınlarına başvurabilir, görüntüleyenleri istediğiniz gibi indirmeye itebilirsiniz. Web sitenize gelen tüm bu geri bağlantılar, arama sıralamanızı yükseltmenize yardımcı olur. Tanımlamanın akılda kalıcı ve bilgilendirici olduğundan emin olun, bir kez daha şirketinizin çağrılması veya endüstrinin tanımlanması durumunda, bu müşterilerin müşterilerin sizi keşfedebilmesinin başka bir yoludur! Öyleyse kendinize sorun, Google'da fark edilir bir şekilde sıralamaya istekliyseniz, neden Youtube'da da olmanıza gerek yok?

Google'dan bahsetmişken, kimin Youtube sahibi olduğunu biliyor muydunuz? Doğru! Küresel olarak en büyük arama motoru ek olarak kişisel ikinci büyük arama motoru olur. Bu şekilde Google, Youtube filmlerini ve Youtube bağlantılarına sahip web sitelerini tanıtmayı sever. Özellikle orada reklamlar varsa, neden kendi ürününüzü tanıtmanız gerekmez? Karakteristik Youtube video bağlantılarına sahip web siteleri, bulunmayanlardan daha iyidir sıralama eğilimindedir.

Doğru video içeriği materyalini üretmek

Kolay görünüyor mu? Unutmayın, sadece “bir videoya sahip olmak” kadar kolay değil. Google'ın da göz önünde bulundurduğu en kritik şeylerden biri, ziyaretçilerin insanların web sitenizde nasıl dolaştıklarıdır. Bu şekilde, videonuzun dikkat çekmeyen bir şekilde korkunç olması ve hoş bir şekilde tasarlanmaması durumunda, kimsenin ilgisini çekmeyecektir. İnsanların kalmasını ve izlemesini ve bu istişare süresini tamamlamasını istemeniz durumunda video içerik malzemenizin iyi olması gerekir. Daha önce hareketli resimler yaptıysanız, her zaman analitiğe göz atmaya ve ziyaretçilerin ne zaman ayrılma eğilimi gösterdiğini görmeye değer. Bu, video içeriğiniz için en uzun süreyi bulmanıza ve ziyaretçileri gerekli tüm gerçekleri elde etmek için yeterince uzun süre meşgul etmenize yardımcı olacaktır.

Herkes elbette süper bir video yapmak istiyor. Web sitenizde çekici ve ilginç bir tanıtım videosuna sahip olmanın diğer önemli nimetlerinden biri, insanların bunu paylaşma olasılığının daha yüksek olmasıdır. Daha önce bahsettiğim gibi yaklaşık geri bağlantıları düşünün, 1000 kişi video bağlantınızın yüzdesini oluşturuyorsa ve açıklamasında internet sitenizi içeriyorsa, bu sitenize ekstra bir ilgi demektir. Sosyal videonun, metin ve piksellerin toplamından% 1200 daha fazla veya daha az paylaşıldığını düşünün. Bu erişimi düşünün.

Site ziyaretçilerini artırmak için "nasıl yapılır" videosu oluşturma

Site ziyaretçilerini internet sitenize getirmek için harikalar yaratacak son bir ipucu: video içeriğine “bir yol” gösterin. Örneğin, Google'ı “lastik tamir etmenin yolu” diye aratırken, sık sık bir videonun arama listesinin zirvesinde olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. Bir muhasebe firmasıysanız “KDV iadesini nasıl yayınlayacağınızı” veya bir işe alım ajansı olmanız durumunda belki de “CV yazmanın yolunu” düşünün. Burada video içerik malzemenizi görev sıralamasının en üstüne gizlemek için birçok fırsat var. Yaklaşık olarak “Google arama sıralamanızı yükseltmenin bir yolu”? Bunlar insanların aradığı terimlerdir, bu yüzden insanları web sitenize getirmek için büyüleyici bir videoda uzman bilginizi gösterin. Çünkü uzmanlar müşterilerinden sizden alışveriş yapma olasılıkları daha yüksektir. Biraz mizah atın ve hatta binlerce yeni insana göre ambleminizi alan bir viral video ile gelebilirsiniz.